3. Reprezentační ples gymnázia se vydařil

V sobotu 18.3.2023 se uskutečnil v Městském divadle Chomutov s dvouletým zpožděním způsobeným pandemií koronaviru 3. reprezentační ples školy. Reprezentační plesy pořádá gymnázium vždy ke kulatému výročí svého založení jednou za 5 let. Letos jsme si připomněli úctyhodných 432 let od vzniku jezuitského gymnázia v Chomutově založeného Jiřím Popelem z Lobkovic v roce 1591, navíc může gymnázium slavit i postavení a slavnostní otevření nové budovy na kopci na Vinohradech. V září minulého roku to bylo právě 90 let od této pro život školy významné události.

Samotný ples se povedl. Splnil to, co od takovéto akce všichni očekáváme – setkávání současných a bývalých pedagogů školy, absolventů a současných studentů a také všech příznivců našeho gymnázia. V průběhu večera si měli všichni co říci.

2023032101-plesgcv

Navíc program večera byl prošpikován zajímavými vystoupeními vysoké společenské úrovně. Úvodní předtančení zajistili tanečníci a tanečnice z Tanečního klubu Chvaletice, který je mistrem republiky v pódiových společenských tancích a formacích. Návštěvníci plesu se dozvěděli z prezentace na velkoplošné obrazovce vše důležité, co se během posledních sedmi let na gymnáziu událo, vybudovalo či změnilo. Moderátor Petr Rychlý mohl dále na pódiu a v sále přivítat Jana Ondera s Danou Batulkovou či tanečnice z Beethoven DC Chomutov. Návštěvníkům salónku zahrály studentské kapely Waste a Fusion Factory a také punková skupina Játro. Vydražení obrazu malíře Ladislava Chabra přineslo 30 000,- Kč, které budou zaslány na spravedlivý boj za svobodu a nezávislost Ukrajiny proti ruskému agresorovi.

2023032104-plesgcv

Významným bodem programu bylo ocenění studentů, kteří se v posledních sedmi letech přičinili za šíření dobrého jména Gymnázia Chomutov nejen na místní, ale i celostátní a světové úrovni. Tuto prestižní cenu obdrželi: Jan Zabystřan, Eliška Vetýšková, Barbora Černá, Filip Šlampa, Šimon Jelínek, Alexandr Vostrý a Filip Fryš. Jejich medailonky můžete zhlédnout na FB školy. Jsme na tyto své absolventy a jejich úspěchy právem hrdí.

2023032102-plesgcv

Společenský večer oživila výborná hudba Big Band Bonit i bohatá tombola. Návštěvníci si zde mohli zakoupit i zbrusu novou knihu „Historie a současnost Gymnázia Chomutov", která je i nyní k dispozici ke koupi v kanceláři školy. Kniha mapuje nejen dávnou historii školy, ale podrobně i posledních 7 let života gymnázia.

2023032103-plesgcv

Vzhledem k tomu, že se blíží 450. výročí založení školy, byl na plese představen projekt ing. Ladislava Dvořáka, prostřednictvím kterého mohou v nejbližších letech absolventi, studenti či pedagogové do úložiště 450 let Gymnázia – OneDrive vkládat své příběhy, zážitky a poznatky ze svého individuálního prožívání při studiu či výuce ve škole. Budeme velmi rádi, pokud sem svoji zajímavou historku přidáte i vy.

Poděkování za organizaci a zajištění večera patří všem sponzorům a donátorům akce. Mezi nimi uvádíme Statutární město Chomutov, které společenský večer podpořilo nejvíce. V neposlední řadě je však třeba ocenit práci těch pedagogů, kteří se nad rámec svých běžných pracovních povinností věnovali několik měsíců přípravě plesu. Častečnou odměnou jim mohl být pohled na spokojené tváře těch, kteří na plese po letech potkali své kamarády či učitele a strávili s nimi příjemný společenský večer.

Již nyní se my všichni chomutovští gympláci těšíme na 435. výročí založení školy, které oslavíme v roce 2026 v pořadí již čtvrtým Reprezentačním plesem!

logo cv

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401