Týden v Alpách

Náš den D nastal. Byla tu neděle 14. ledna a my jsme museli vylézt ze svých vyhřátých postelí, obléci se a vypravit se před školu. Někdo bojoval s depresí, že v neděli musí ke škole, někdo ještě pár minut před odjezdem dobaloval poslední věci a někdo smutněl, protože mu kufr nedovoloval pojmout veškeré věci, které by si s sebou rád vzal.

Ať tak nebo tak, každý měl stejný cíl. Dojet do Alp.

V autobuse některé potkalo první zjištění nedostatků a sestavení seznamu věcí, které zapomněli doma. Zkonstatovali jsme, že kamarádů, kteří nám mohou pomoci je tu dost, a tak jsme si z toho příliš velkou hlavu nedělali. Při cestě jsme poslouchali písničky a dívali se na filmy. V Rakousku jsme začali hledat ty slavné Alpy. A že jsme byli překvapení, protože se dlouho nechtěly ukázat. To ale bylo tím, že jsme se nepodívali na tu správnou stranu. Zkrátka, při cestě byla legrace.

Na místo jsme přijeli v pořádku. Na řadu přišlo rozdělování pokojů a vybalování. K večeru jsme šli na procházku. Druhý den jsme řádně oblečení a natěšení vyrazili poprvé lanovkou nahoru. Čekalo nás přerozdělování do družstev, ve kterých jsme měli jezdit a učit se svým dovednostem.

Jak dny plynuly, naše dovednosti se zlepšovaly, ale naše těla byla unavenější stále více a více a věřte nám, když jste ráno unavení a bolí vás celé tělo, tak se vám nechce vstát ještě více, než když víte, že máte jít do školy.

V pátek ráno jsme naložili veškeré věci do autobusu a vyjeli na sjezdovky naposled. Všichni byli ale unavení a tak jezdil spíše ten, kdo chtěl. V autobuse jsme vzpomínali, jak nám vše rychle uteklo. Bylo tu sice pár pádů a mírných zranění, to by ale přeci bez toho nebyla ta správná zábava, ne? Cesta domů byla lehce smutná. Skoro nikomu se domů nechtělo. Shodli jsme se na tom, že bychom si svůj pobyt prodloužili.

Dominika Koritinová, 1.A
foto: facebook školy

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401