Hvězdárna a Botanická zahrada Teplice

Když vás čeká učivo k tématu optické přístroje, právem očekáváte, že nějaké uvidíte. Podobně je to s biologií. Protože hned pod teplickou hvězdárnou leží botanická zahrada, tak třídy 5. F a 2. A Teplice navštívily.

Cesta vlakem je v porovnání s minulostí pohodlná, tak byla volba způsobu přepravy obou tříd pod vedením p. Petra Mouleho, p. Daniely Čapounové a p. Petra Koritiny jasná.

Z nádraží na úpatí Písečného vrchu je to hezká procházka, dorazili jsme tam společně. 2. A si šla prohlédnout zahradu. Nové skleníky, kde najdeme šestkrát více druhů rostlin, než je v celé republice, opravdu stojí za návštěvu. Prý mají celkem 20 tis. druhů. Skleníky pro návštěvníky jsou celkem tři a ve dvou je i při nižších venkovních teplotách opravdu teplo.

5. F zamířila nejprve na vrchol kopce, na hvězdárnu. Nečekali jsme, že budeme pozorovat Slunce. Bylo zataženo, ale naštěstí nepršelo. To nám umožnilo vidět prakticky nové přístrojové vybavení kopule. Vlastně celá hvězdárna je nová a dokonale přizpůsobená návštěvníkům. Dotykové obrazovky s interaktivními programy zaujaly nejednoho z nás. Do školy jsme si přivezli spektroskop, který si budeme vyrábět i na kroužku a dostali jsme solarograf! Během pár dnů bude exponovat pohyb Slunce po obloze. Ptáte se, co solarograf je? Přijďte se podívat tak za půl roku, do té doby bude exponovat.

5. F vzala útokem skleníky až po návštěvě hvězdárny. Provázel nás, stejně jako 2. A, kurátor zahrady Ing. Petr Beránek. Někteří mohli ochutnat sladké plody čehosi (opravdu si název nepamatuji), čím, podle slov našeho prúvodce, šéf zahrady zalepoval v Americe dopisní obálky. Škoda jen, že nás pohled na hodinky donutil vyrazit na vlak. Příště tam strávíme delší dobu! A na hvězdárně také!

kor

Další informace

2018-projekt-eu-profesni-rozvoj

Tato škola je zapojena do realizace projektu

PROFESNÍ ROZVOJ PEDAGOGŮ GYMNÁZIA CHOMUTOV

CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_035/0007252

logo-fondu-eu

Tato škola je zapojena do realizace projektu

DOTYKOVÁ ZAŘÍZENÍ VE VÝUCE

CZ.1.07/1.3.00/51.0017 

Tato škola je zapojena do výzvy EU peníze středním školám

OPERAČNÍ  PROGRAM  VZDĚLÁVÁNÍ  PRO  KONKURENCESCHOPNOST

Čtenářská a informační gramotnost
Finanční gramotnost
Využívání ICT

logo-ipo

 Gymnázium, Chomutov, Mostecká 3000, p.o.,

partner 07 projektu s reg. č. CZ.1.07/1.1.00/44.0005 s názvem 
„Přírodovědné a technické vzdělávání Ústeckého kraje“   

Tato škola realizuje projekt
„Zvýšení kvality vzdělávání na Gymnáziu CV“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 56, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/56.1324

Tato škola realizuje projekt
„Jazyky on-line Gymnázium Chomutov“
z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, Výzva č. 57, reg.č. projektu CZ.1.07/1.1.00/57.1401